تبلیغات
اعتیاد - پنیر چیست
پنجشنبه 3 بهمن 1387

پنیر چیست

   نوشته شده توسط: قاسم تورنگ    نوع مطلب :آگاهی در مورد انواع مواد مخدر ،

 

  هروئین پنیر، ماده ی مخدر جدیدی است بسیار اعتیادآور و ارزان‌قیمت كه طی دو سال اخیر ۲۱ نوجوان را در شهر دالاس ایالت تگزاس به كام مرگ كشانده است.

اعتیاد پنیری؛ یا مردن نوجوانان امریكایی از “هروئین پنیر”!

 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از تلویزیون فاكس نیوز ، این ماده مخدر كه به شكل قرص است در دو سال گذشته ، فقط در مدارس تگزاس ، جان حدود سی دانش آموز آمریكایی را گرفته است .

این ماده مخدر جدید با نام “چیز” (پنیر) به مدرسه های شمال ایالت تگزاس راه یافته که ترکیبی از هروئین و داروهای مسکن است و هر بسته کوچک کاغذی آن دو دلار فروخته می شود.

پلیس آمریکا می گوید ماده مخدر چیز به اندازه ای خطرناک است که نوجوانان در صورت استنشاق آن خیلی زود به خواب ابدی می روند. یکی از پژوهشگرانی که برای مسوولان مدرسه های دالاس کار می کند و نخستین کسی است که این ماده مخدر را شناسایی کرده، می گوید: کسانی که از مخدر پنیر استفاده می کنند در عمرشان حتی یک نخ سیگار نکشیده و لب به الکل هم نزده اند. وی می افزاید: سوداگران برای اینکه کودکان را هم مشتری خود کنند، راه جدیدی یافته و پی برده اند بچه ها از آنچه که با سرنگ تزریق می شود، خوششان نمی آید اما از به بینی کشیدن ماده ای عجیب و غریب که باعث رخوت ، سرخوشی و گیجی ، می شود بدشان نمی آید. پلیس معتقد است در حال حاضر مصرف مخدر پنیربه مدرسه های دالاس محدود است اما این نگرانی وجود دارد که مرگ و میر ناشی از مصرف آن در حومه های نزدیک شهر هم دیده شود. ماده مخدر پنیر ازسال ۲۰۰۵ شناسایی شد و استفاده از آن ابتدا نزد جوانان اسپانیایی تبار دالاس رواج داشت اما چون زود اعتیاد می آورد و نوجوانان از خطرات آن آگاهی ندارند، مصرف آن به سرعت گسترش یافت. دانش آموزان معمولاً پودر این ماده مخدر را در ورقهای پاره دفترهای تکالیفشان می پیچند، زیر لباسهایشان مخفی می کنند، به مدرسه می آورند و برای اینکه هزینه مصرف خود را تامین کنند به توزیع کننده مخدر تبدیل می شوند.گزارش ایسکانیوز می افزاید:بیش تر قربانیان ماده مخدر پنیر پس از مراسم جشن شبانه در خواب جان باخته اند.مسوولان مدرسه های دالاس برای مبارزه با این ماده مخدر نشستهایی عمومی به زبان انگلیسی و اسپانیایی برگزار و اعلامیه هایی روشنگرانه توزیع کرده اند. آنان همچنین از سگ های تربیت شده برای یافتن این ماده مخدر استفاده می کنند و آموزگاران را با علائم اعتیاد به آن آشنا می کنند./ - هروئین پنیر چیست؟ ماده ی مخدر جدیدی است كه از تركیب عصاره ی سیاه رنگ هروئین با داروهای حاوی آنتی‌هیستامین دیفن‌هیدرامین (antihistamine diphenhydramine) همچون Tylenil PM تهییه می‌شود.

- علت نام‌گذاری آن چیست؟ هنوز از علت اصلی مطمئن نیستند؛ اما احتمالاً به‌خاطر شباهت رنگ قهوه‌ای این ماده‌ به رنگ پنیر پارمایی (شهری در ایتالیا) است. عده‌ای نیز معتقدند از آنجا كه اصطلاح عامیانه ی مواد مخدر در زبان انگلیسی، صورت كوتاه شده‌ای از كلمه ی اسپانیایی “chiva” به معنی مواد مخدر است، به همین دلیل این ماده را پنیر می‌نامند.

- چه كسانی از هروئین پنیر استفاده می‌كنند؟ جوانان اهل دالاس در ایالت تگزاس در كشور ایالات متحده، دو سالی است كه از این ماده ی مخدر استفاده می‌كنند و تاكنون ۲۱ نوجوان بر اثر استفاده ی بیش از حد از این ماده جان‌باخته‌اند. به گفته ی مقامات پلیس منطقه، از سال ۲۰۰۵ تاكنون بیش از ۲۰۰ نفر در رابطه با هروئین پنیر دستگیر شده‌اند.

- طریقه ی استفاده چگونه است؟ معمولاً مستقیماً به وسیله ی نی یا لوله ی خودكار استنشاق می‌شود.

- طریقه ی فروش و عرضه چگونه است؟ توسط فروشندگان جوان یا نوجوان مواد مخدر، و در بسته‌های كاغذی یا پلاستیكی كوچك.

- قیمت هروئین پنیر چقدر است؟ هر دوز از مواد به قیمت نازل ۲ دلار امریكا فروخته می‌شود و هر گرم نیز تنها ۱۰ دلار قیمت دارد.

- نشانه‌های مصرف هروئین پنیر چیست؟ خواب‌آلودگی و رخوت، احساس خوشی زیاد، تشنگی بیش از حد، گم‌گشتگی، سستی و خواب‌آلودگی و گرسنگی، تغییر ناگهانی در رفتار و برخورد با دوستان.