تبلیغات
اعتیاد - كاهش دو درصدی شیوع تزریق مواد مخدر در سال جاری

كاهش دو درصدی شیوع تزریق مواد مخدر در سال جاری

   

مدیرعامل جمیعت خیریه تولد دوباره با اعلام نتایج بررسی آمارهای ارسالی به مركز تحقیق و پژوهش جمعیت خیریه تولد دوباره خبر داد: شیوع تزریق مواد مخدر نسبت به سال گذشته دو درصد كاهش یافته است.

عباس دیلمی‌زاده اعلام نمود : با تاكید بر این كه همچنین شدت اعتیاد در معتادان پرخطر نیز كاهش یافته است،

افزود: همكاری مشترك سازمان بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه كاهش آسیب و استفاده مناسب از بهبودیافتگان در مراكز كاهش آسیب، باعث كاهش شیوع تزریق طی شش ماهه نخست امسال در معتادان تزریقی شده است.

وی با بیان این كه موفقیت‌های حاصل در حوزه كاهش آسیب در حالی به دست آمده است كه تمامی مراكز سرپناه شبانه موجود در كشور با حمایت سازمان بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد راه‌اندازی و اداره می‌شود، گفت: وجود این سرپناه‌ها باعث شده است كه امسال هیچ‌گونه گزارشی در مورد خیابان‌خوابی معتادان در فصل سرما نداشته باشیم.

مدیرعامل جمیعت خیریه تولد دوباره با اذعان بر این كه شواهد نشان می‌دهد، میزان شیوع تزریق در معتادان تا پایان سال جاری به كمترین میزان در 10 سال اخیر خواهد رسید، تصریح كرد: این نتایج با مشاركت و همكاری مشترك سازمان بهزیستی و جمعیت‌های مردمی به دست آمده است.

دیلمی‌زاده ادامه داد: جمعیت خیریه تولد دوباره، 25 درصد از مراكز كاهش آسیب كشور را اداره می‌كند و غالب این مراكز با همكاری سازمان بهزیستی راه‌اندازی شده است.

وی همچنین اعلام كرد: به زودی و با شبكه‌سازی مراكز كاهش آسیب سازمان‌های مردم نهاد در كشور، سطح دسترسی خدمات به معتادان با رفتارهای پرخطر افزایش می‌یابد و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراكز جدید كاهش آسیب جمیت تولد دوباره در كشور از جمله در شهرستان كرج افتتاح می‌شود.