تبلیغات
اعتیاد - اعلام اجرای طرح برخورد با مراکز و کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد
دوشنبه 14 بهمن 1387

اعلام اجرای طرح برخورد با مراکز و کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد

   نوشته شده توسط: حسین اسماعیلی    نوع مطلب :خبر ،

 

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اجرای طرح برخورد با مراکز و کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد، از قطع فعالیت و برخورد با بیش از 60 درصد این مراکز و کمپ‌ها خبر داد.

دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، در پاسخ به اقدامات انجام‌ شده برای برخورد با برخی کمپ‌‏های غیرمجاز که با استفاده از روش‌های غیراصولی اقدام به درمان معتادان می‌کنند، این مطلب را در حالی عنوان کرد که تعداد مشخصی از این مراکز و کمپ‌های غیر مجاز اعلام نکرد، اما تاکید کرد که با بخش عمده‌ای از این مراکز برخورد شده است.

وی با افزودن این مطلب که متاسفانه در اکثر این مراکز و کمپ‌های غیرمجاز، عمدتا افرادی که پیش از این مصرف‌کننده مواد مخدر بوده، اما اکنون اعتیاد خود را ترک کرده‌‏اند، فعالیت و معمولا با استفاده از روش‌‏های غیرعلمی اقدام به درمان سایر معتادان می‌‏کنند، یادآور شد که مراکز و کمپ‌‏های مجاز ترک و درمان اعتیاد که از سازمان بهزیستی یا سایر نهادهای مربوطه مجوز دریافت کرده و به شکل علمی و حرفه‌ای کار می‌کنند، در طرح برخورد با متخلفان وارد نمی‌شوند.

صفاتیان در عین حال بر لزوم اقدام مراکز و کمپ‌‏های ترک اعتیاد برای ثبت رسمی عنوان فعالیت و نیز آموزش‌دیده بودن متقاضیان راه‌اندازی این مراکز تاکید کرد.

مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان تصریح کرد که مردم در صورت مشاهده فعالیت مراکز و کمپ‌‏های غیرمجاز، فعالیت غیرمجاز این مراکز را به نهادهای ذیربط از جمله سازمان بهزیستی و یا ستاد مبارزه با مواد مخدر گزارش کنند تا از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شود.

«اظهارات فوق بیانگر دیدگاههای منبع خبری بوده و لزوما" دیدگاه رسمی و پذیرفته شده مركز ملی مطالعات اعتیاد نمی باشد»


منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران